24/25.11 Dni Kultury Krajów Niemieckojęzycznych w EZN
sobota, 26 listopada 2016 14:34

24.11 uczniowie EZN wraz z nauczycielami języka niemieckiego i  biblioteki szkolnej zorganizowali Dzień Kultury Krajów Niemieckojęzycznych pod hasłem: 3xL Literatur Landeskunde Leckerchen.

Głównym celem imprezy było zachęcenie młodzieży do czytania w języku niemieckim!!! - stąd hasło „Literatur”.

Poprzez wystawę staraliśmy się zapoznać uczniów  z wielkimi pisarzami  niemieckiego obszaru językowego i ich twórczością. Na plakatach uczniowie umieszczali fragmenty tekstów literackich w języku niemieckim i języku polskim.

Chcieliśmy też zachęcić młodzież do sięgania po literaturę, słowniki, opracowania,  korzystając między innymi z zasobów biblioteki szkolnej.

Hasło: „Landeskunde” realizowaliśmy w tych dniach w ramach lekcji języka niemieckiego. Uczniowie pracowali z mapą, rozwiązywali krzyżówki, czytali i  tłumaczyli teksty.

„Leckerchen”, czyli słodki poczęstunek - przygotowany dla uczniów i nauczycieli -  umilił nam długie przerwy.

Nie zabrakło także prezentacji o krajach niemieckojęzycznych i o pisarzach oraz podsumowania projektu językowego: „Gerhart Hauptman i jego związki z Wrocławiem”, w  którym uczestniczyli uczniowie klas: IID, IIIH, IIIG i IVD.

.

25.11 odbyły się również warsztaty literackie: „Kto czyta, nie błądzi”. Były one prowadzone w języku niemieckim i przeznaczone dla wybranych uczniów EZN.

Dziękujemy za wszelką pomoc przy organizacji imprezy

nauczyciele i uczniowie