• :-)
  • dni_otwarte
  • Znasz cytat?
  • :)
  • www.ezn2d.c0.pl
  • image
  • :-)
  • :-)
  • image
osiągnięcia

ROK 2016

  • EZN – XX miejsce w grupie 100 techników w Polsce najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych – ranking szkół Perspektywy 2016
  • Technikum nr 10 – certyfikat szkoły łowców talentów w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty 2015/16 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej
  • EZN – certyfikat Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2016 za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych
  • EZN - I miejsce w Radosnej Paradzie Niepodległości w kategorii szkoły ponadgimnazjalne
  • Drużyna EZN uczestniczyła w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni, I miejsce w Wyzwaniu Bliźniaczym
  • Maciej Marciniak – stypendium Samorządu Wrocławia w ramach Wrocławskiego Programu Stypendialnego
  • Dominik Czech kl.4B – stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Grzegorz Grzegorzewski kl.4D – zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego
  • Przemysław Sawczuk z klasy IV E zajął I miejsce w etapie regionalnym Konkursu "Najlepsi uczniowie w roku 2015 w zawodzie technik informatyk".
  • Maciej Wojnarowicz kl.4A – I miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym LOGIKA I MATEMATYKA
  • Dominik Czech kl.4B zdobył tytuł Taon w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „Lwiątko”
  • Krystian Fejral – 2. miejsce, Jakub Moszkowicz – 6. miejsce i Piotr Zawalski 8. miejsce w województwie dolnośląskim w konkursie językowym „Deutschfreund”
  • Mateusz Michalczyk, Jakub Dąbrowski, Dominik Franków, Łukasz Jamrozik – III miejsce w IV edycji projektu :Mój pierwszy biznes przed 20-tką”
  • Dominik Czech IVB – I miejsce; Kajetan Wierszelis IIA – III miejsce; Sebastian Tokarski IVA – IX miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Elektron
  • Dominik Czech kl. IVB został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” i zajął VI miejsce w grupie elektronicznej
  • Dominik Czech kl.IVB został laureatem XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej (VI miejsce)
  • Patryk Kocik kl.1A został laureatem XXII Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych Wrocławia”
  • drużyny klas 1G i 2C zajęły I miejsce w finale Międzyszkolnych Meczów Matematycznych dla Techników o puchar Rektora UE we Wrocławiu
  • Samuel Li 2C, Karol Banat, Nikola Bulatovic zakwalifikowali się do finału XVII Miedzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides”
  • Klaudia Osińska i Adam Stachurski z kl.2C zajęli I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Szkolny Broker Informacji”
  • Aneta Bargiel kl.1A zdobyła 3 miejsce w międzyszkolnym konkursie historycznym Polskie Państwo Podziemne w latach 1939-1945
  • Michał Szewczuk, Krzysztof Hordziuk i Jakub Podborowski zajeli I miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym
  • Julia Zigouras, Marcin Bielak, Paulina Wawrzyniaczyk, Bartosz Kobrzeniecki kl.1F – III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Every Pun is a Source of Fun” organizowanym przez Samorząd Uczniowski LO Nr XVII we Wrocławiu,
  • EZN – VIII miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Licealiady Młodzieży w szachach
  • Rafał Szymanek kl.3E – I miejsce w Mistrzostwach Wrocławia w bilardzie
  • Michał Zaręba kl.2C – III miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich w strzelaniu z karabinu pneumatycznego o puchar dyrektora LO nr VII
  • V miejsce w Międzyszkolnej Lidze Piłki Siatkowej
  • VII miejsce w Licealiadzie w piłkę siatkową – SZS
  • VIII miejsce w Licealiadzie w piłkę koszykową – SZS
  • V miejsce w strefie wschód w piłce nożnej - SZS

ROK 2015

  • I miejsce w województwie dolnośląskim i 9. miejsce w Polsce w 17. edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” w kategorii technika
  • szkoła zajęła II miejsce w Radosnej Paradzie Niepodległości; uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach XIII Radosnych Obchodów Święta Niepodległości 2014 roku: Maciej Marciniak z klasy III D zajął I miejsce w konkursie „Baner internetowy, kartka mailowa”. III miejsce zajął Robert Wojciechowski z klasy III D w konkursie literacko-plastycznym „SZARA PIECHOTA  - w 100 – lecie powstania Legionów Polskich 1914 – 2014”, II miejsce w konkursie literackim otrzymał Mateusz Karczmarek z klasy II C, wyróżniono: Michała Gapińskiego z klasy III D i Mateusza Sierpowskiego z klasy II C
  • Karol Ziółkowski, Maciej Marciniak, Lech Sulkowski kl. 3D – I miejsce  i Mateusz Sierpowski kl.2C – III miejsce w konkursie na scenariusz filmu edukacyjnego ‘Kolekcja zagrożeń” organizowanego przez Komendę Miejską Policji i Dolnośląską Szkołę Wyższą
  • Marcin Łabowski – I miejsce i Zuzanna Rogaczewska II miejsce w konkursie Transplantacja-Aktywacja w ramach Wrocławskiego Programu Szkół Promujących Zdrowie
  • Dominik Czech kl. 3B – I miejsce w finale XVI Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides” – organizowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych
  • Dominik Czech kl. 3B – II miejsce w finale VII edycji konkursu ELEKTRON. Organizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej
  • 7 uczniów kl. 3D – udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywanośći Destanation Imagination
  • I miejsce dla uczniów Technikum w EZN i tytuł Najlepsi Uczniowie w roku 2015 w zawodzie technik informatyk w regionie wrocławskim (Przemysław Sawczuk, Luca Bernardi, Maciej Marciniak) i II miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepszych uczniów w zawodzie technik informatyk w 2015 r.
  • Aleksander Czechowski 4B, Tomasz Łopatko 3A, Sebastian Tokarski 3A – II miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepszych uczniów w zachodzie technik elektronik w 2015 r.
  • Piotr Karsznia IIIE, Kacper Gągol III E i Robert Wojciechowski IIID zakwalifikowali się do finału konkursu NetRiders CCENT
  • Marcin Marcinkowski 2F, Tomasz Czarnecki 2F, Cyprian Sochacki 2F, Piotr Krajewski 2F i Mikołaj Partyka 2E zakwalifikowali się do finału konkursu IT Essentials Competition organizowanego przez Cisci Networking Academy Netriders
  • Kamil Pytlak i Tomasz Grabiński zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
  • Dominik Czech i Bartosz Dudek zakwalifikowali się do etapu rejonowego XVI Konkursu Matematycznego „Euklides”
  • Marcin Just – III miejsce w Festiwalu Scrabble
  • Mateusz Sierpowski kl. 2C – stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Dominik Czech kl. 3B – stypendium Samorządu Wrocławia w ramach Wrocławskiego Programu Stypendialnego

ROK 2014

  • Tomasz Łazarski kl.3D otrzymał stypendium w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego Prezydenta Wrocławia
  • Maciej Marciniak kl.2D – stypendium Prezesa Rady Ministrów, nominacja do Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty „Orzeł Dolnośląski”
  • Mariusz Mazurek kl.4E – laureat wrocławskiej edycji XX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
  • Jędrzej Barański i Arkadiusz Jagodziński z kl.3C zostali finalistami Konkursu Naukowego E(x)plory 2014, prezentując pracę badawczą pt.: „Stacja do badania silników bezszczotkowych i śmigieł”, a EZN uzyskał tytuł Szkoły E(x)plory
  • Bartosz Frąc z kl.IVA i Dominik Czech z kl.IIB zakwalifikowali się do finału VI edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON.
  • Tomasz Diduszko II D i Piotr Karsznic IIE zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu Net Riders IT Essentials Polska 2014
  • Dominik Czech 2B i Tomasz Łazarski 3D zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału konkursu matematycznego EUKLIDES
  • Dominik Czech kl.2B i Bartosz Frąc kl.4A zakwalifikowali się do zawodów okręgowych (II stopnia) XL Olimpiady Wiedzy Technicznej
  • Dominik Czech 2B i Aleksander Czechowski 3B zakwalifikowali się do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA
  • Przemysław Wycisk kl.4D zakwalifikował się do zawodów II stopnia XXI Olimpiady Informatycznej
  • Maciej Marciniak kl. 2D zakwalifikował się do zawodów okręgowych XL Olimpiady Geograficznej
  • Michał Maras 4E i Remigiusz Bryś 4C zakwalifikowali się do zawodów okręgowych 55.edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Zespół w składzie Łukasz Nowakowski, Arian Sobczak, Przemysław Wycisk zajął V miejsce w dolnośląskich zawodach w programowaniu Zespołowym w ramach Festiwalu Nauki – IX 2013
  • Wyróżnienie w konkursie fotograficznym (Rafał Dziwiński kl.4D, Maciej Marciniak kl.2D), oraz wyróżnienie w konkursie na wystąpienie publiczne (Anna Mroczek) w ramach projektu „Prawa człowieka nie są nam dane raz na zawsze” – rola Parlamentu Europejskiego w umacnianiu praw człowieka” 
  • Klasa 3E zajęła I miejsce w powiecie Wrocław w konkursie zbiórki elektrośmieci „Stań po zielonej stronie mocy”
  • Maciej Marciniak 2D i Paweł Stępień 2D – II miejsce w konkursie „Szkolny Broker Informacji” 
  • EZN – III miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Licealiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 
  • Reprezentacja chłopców awansowała do finałów strefy wrocławskiej Licealiady w Tenisie Stołowym – 
  • III miejsce Alicja Romanowicz kl.2D i wyróżnienie Lech Sulkowski 2D w konkursie literackim „Gawęda o …” 
  • Zespół COTR, w skład którego wchodzą: Przemysław Kucharczyk, Michał Maras kl.4E otrzymał honorową Nagrodę Prezydenta Wrocławia podczas Festiwalu Muzyka Młodego Wrocławia i brał udział w baskijskim święcie Tamborrady w San Sebastian
  • I miejsce Anna Kłaczkiewicz 2D i wyróżnienie Maciej Dwornikowski 2D w konkursieXII Radosnych Obchodów Święta Niepodległości 2013 r. w kategorii Projekt Znaczka Okolicznościowego

ROK 2013

  • I miejsce w województwie dolnośląskim i 30 miejsce w Polsce w 15 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” w kategorii technika
  •  Samorząd Uczniowski EZN zajął III miejsce w kategorii „całokształt działalności – szkoły ponadgimnazjalne” i otrzymał nagrodę w wyskości 3000 zł.
  • Wyróżnienie dla Wolontariatu Elektronicznych Zakładów Naukowych w kategorii „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia – zgłoszenia grupowe we wrocławskiej edycji XIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”
  • Szkolny chór Wratislawia – dwa srebrne medale w dwóch kategoriach: muzyka katalońska i muzyka sakralna w II Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów w Barcelonie
  • EZN- I miejsce w konkursie na najciekawszą prezentację problemu badawczego w ramach Projektu Ekologia w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
  • Dawid Knitter z kl.4A otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2012/2013
  •  Michał Justyniański, Robert Łukasz Galek i Dominik Czech otrzymali stypendium na rok szkolny 2012/2013 w ramach Dolnośląskiego Programu Stypendialnego – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uzdolnionych
  • Nagroda główna dla szkolnej redakcji gazetki Underground w ogólnopolskim konkursie „Bądź bezpieczny w sieci” organizowanym przez POLSKAPRESSE Sp.z o.o. w Warszawie oraz indywidualne wyróżnienie dla Huberta Kotarskiego kl.1D w konkursie „Bądź bezpieczny w sieci”, Wyróżnienie dla gazetki Underground w konkursie na najlepszą gazetkę przygotowaną na platformie Junior Media
  • I miejsce w grze ulicznej ‘Śladami wrocławskich bibliotek” – Jakub Andrysiak kl.1C, Maciej Marciniak kl.1D, Aleksandra Nowak kl.1F, Julia Nowak kl.1F
  • Mariusz Mazurek kl.3E – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. Ryszarda Kapuścińskiego „Mistrz reportażu” w kategorii reportaż prasowy pt.: „Mój Rom”.
  • Jędrzej Barański kl.2C – III miejsce w konkurencji LINEFILLOWER w V Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotnic Tournament oraz I miejsce w konkurencji sprinterskiej robotów w zawodach Malakabot w Maladze (Hiszpania)
  • Michał Klima 4G, Miłosz Antworka 4G i Marcin Charęza 3D - zakwalifikowali się do drugiej ogólnopolskiej rundy zawodów NetMasters Cup
  • Michał Klima 4G - zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału konkursu Cisco Networking Academy Netriders IT Essentials.
  • Tomasz Łazarski kl.2D zakwalifikował się do finału XIV Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Euklides” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych
  • Tomasz Łazarski kl.2D i Krystian Wojciechowski kl.3B zakwalifikowali się do finału Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego w kategorii fizyka
  • Tomasz Łazarski kl.2D zajął I miejsce w grupie uczniów klas drugich w finale Dolnośląskiego Konkursu Przedmaturalnego. Matematyka. Edycja 2013.
  • Maciej Marciniak kl.1D - III miejsce w finale regionalnym (woj.dolnośląskiego i wielkopolskiego) konkursu wiedzy XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem „Drapieżne oblicza Ziemi”
  • Dominik Czech kl.1B w polsko-ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2013” uzyskał 104,5 pkt i zdobył prawo do tytułu kaon
  • I miejsce klas drugich i II miejsce klas pierwszych w międzyszkolnych Meczach Matematycznych klas technikum o Puchar Przechodni WCDN we Wrocławiu
  • Michał Klima zakwalifikował się do finału konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii zorganizowanym przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu
  • Elektroniczne Zakłady Naukowe – III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich Szkół Ponadgimnazjalnych z Karabinka Pneumatycznego „O Puchar Dyrektora LO nr VII we Wrocławiu”, V miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, I miejsce w zawodach strzeleckich LO Nr 1 we Wrocławiu
  • Kamil Czajka – I miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w I rundzie VIII edycji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Wrocławia, I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 25 we Wrocławiu, I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach strzeleckich Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora LO nr VII we Wrocławiu, I miejsce w konkursie indywidualnym zawodów strzeleckich LO Nr 1 we Wrocławiu
  • Krzysztof Okuniewski - I miejsce w konkursie indywidualnym zawodów strzeleckich LO Nr 1 we Wrocławiu
  • Mateusz Walner kl.2E – III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w konkurencji strzelec wyborowy XI Otwartych Zawodów Sportowo-Obronnych Młodzieży LOK Dolnego Śląska Wroclok 2013
  • III miejsce w klasyfikacji ogólnej w XI Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Obronnych Młodzieży LOK Dolnego Śląska Wroclok 2013
  • Kamil Czajka – I miejsce w VIII edycji zawodów Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska w roku szkolnym 2012/2013
  • Puchar za najlepszy czas pokonania trasy patrolowej podczas XI Zawodów Sportowo-Obronnych Młodzieży LOK Dolnego Śląska Wroclok 2013

 ROK 2012

  • Radosław Pawlik z klasy IVB zdobył największą ilość punktów w szkole w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego ,,Deutschfreund 2011”. Konkurs organizowany przez firmę JERSZ – ŁOWCY TALENTÓW.
  • Nasza drużyna zajęła szóste miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich Szkół Ponadgimnazjalnych ( w konkurencji: karabinek pneumatyczny) o Puchar Dyrektora VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu.
  • Zespół muzyczny „Slava” (Wojciech Dworniczak, Przemysław Kucharczyk, Jacek Błądek, Jonatan Szołek) został wyróżniony w prestiżowym XXI Przeglądzie Kultury Młodych „Przekręt” organizowanym w Liceum Ogólnokształcącym Nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. 
  • Białek IVE, Z. Bochenek IVD, K. Kraśniewski IIIE zakwalifikowali się do etapu powiatowego XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  o Prawie Pracy, Bezpieczeństwie Pracy i Ochronie Zdrowia.
  • Drużyna EZN-u zajęła VII miejsce (Marta Tomaszewska ID, Piotr Kmieć IIE, Paweł Pokrywiecki IIE, Mariusz Mazurek IIE, Marcin Łabowski IE, Marcel Kiszka IE, Patryk Korzeniewski IE) w X Wrocławskiej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy.
  • Nasza szkoła zajęła II miejsce we Wrocławskiej Lidze Koszykówki szkół ponadgimnazjalnych chłopców w sezonie 2012/2012 organizowanej przez Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.
  • Aleksandra Niewiadomska (nauczyciel: mgr Jolanta Ilnicka) zajęła V miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Kochanowskim i Jego Epoce.
  • Mateusz Korzeniowski, Jakub Woźny z klasy IIID zajęli II miejsce w V edycji Konkursu Matematyczno-Informatyczno-Językowego  „e-MALING”
  • Piotr Dąbrowski zajął I miejsce, a Dawid Knitter II miejsce w I edycji Konkursu Przedmaturalnego MATEMATYKA 2012.
  • Nasza szkoła zajęła I miejsce w Konkursie na najciekawszą prezentację problemu badawczego w ramach Projektu "Ekologia".
  • Redaktorzy szkolnej gazetki Underground EZN (Michał Maras, Przemysław Kucharczyk) znaleźli się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Korespondenci Akademii Orange”.
  • Drużyna EZN zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych ( Aleksandra Nowak IF, Julia Romek IF, Jakub Andrysiak IC, Maciej Marciniak ID) w grze miejskiej – „Śladami wrocławskich bibliotek”.
  • Wolontariusze Elektronicznych Zakładów Naukowych wygrali konkurs na dopingowanie w 30. Haco Lek Maratonie.
  • Chór kameralny „Wratislavia” Elektronicznych Zakładów Naukowych podczas międzynarodowego konkursu w Hiszpanii wywalczył srebrny medal w 2 kategoriach.
  • Drużyna piłki nożnej (R. Czownicki IIIE, K. Miszewski IIIC, F. Miszewski , K. Janda IIIC, D. Thai Than IIIC, M. Milewicz IVF, J. Woźny IVD, D. Purgal IVD, M. Ruszkiewicz IVB, W. Domaradzki IVA, P. Ujas IB, Ł. Muszyński IID, M. Godlewski IVG, G. Stawicki IVG, T. Mielczarek IE) zajęła II miejsce w rozgrywkach piłki nożnej o Mistrzostwo Dzielnicy Wschód.
  • Redaktorzy szkolnej gazetki Underground EZN byli wielokrotnymi laureatami konkursu „Junior w druku”.

ROK 2011

  • Technikum nr 10 w Elektronicznych Zakładach Naukowych zajęło 1. miejsce w Rankingu Techników Dolnego Śląska, 22. w Ogólnopolskim Rankingu Techników.
  • Nasza szkoła jest jedynym wrocławskim technikum w finałowej setce.
  • Maciej Piróg z klasy IVB zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu ELEKTRON. Maciek zdobył 90 na 100 punktów.
  • Do II etapu Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły: Z. Baliś kl. IVA, B. Frąc kl.IIA, W. Noszczyk kl. IIB
  • Nasza szkoła wygrała konkursu o tytuł „Najżyczliwszy 2011/2012” prowadzony w ramach obchodów 6. edycji Dnia Życzliwości we Wrocławiu.
  • Zespół muzyczny „Slava” wziął udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Europejskiej. Wojciech Dworniczak (wokal prowadzący/gitara),Przemysław Kucharczyk (gitara/wokal), Michał Maras (bęben/wokal) zajęli pierwsze miejsce w kategorii „Zespół” oraz zostali wybrani spośród ponad 150 uczestników do reprezentowania Polski w międzynarodowym konkursie we Włoszech oraz w Bułgarii.
  • Piotr Dąbrowski z klasy IV D otrzymał stypendium Prezydenta Wrocławia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego. Piotr jest laureatem wielu konkursów informatycznych
  • Oskar Falkowski, Kamil Kreli, Łukasz Kabza, Artur Łapot z klasy IV E wzięli udział w pierwszej edycji Letniej Szkoły Junior Media. Znaleźli się w grupie dziewięciu redakcji szkolnych z całej Polski uznanych za najbardziej aktywne zespoły, które publikowały najlepsze gazetki
  • Samorząd Uczniowski Elektronicznych Zakładów Naukowych zajął I miejsce w Konkursie na najlepszy samorząd uczniowski szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Wrocławia w kategorii „całokształt działalności"
  • A. Mądry, B. Frąc, R. Manicki, M. Puchała, B. Głogowski z klasy I A i D. Knitter, D. Bernaszuk, J. Błądek, R. Cieśliński, W. Domaradzki z klasy II A reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnych Meczach Matematycznych organizowanych pod patronatem WCDN. Po raz trzeci wygraliśmy!
  • Nasza drużyna w składzie: Piotr Dąbrowski, Michał Gabor, Mateusz Szymański i Łukasz Wajda zajęła drugie miejsce w półfinale i zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie "DialNetMasters". W finale uczniowie zajęli szóstą lokatę
  • Arian Sobczak z klasy IC zajął pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Kochanowskim i Jego Epoce
  • Michał Gabor i Michał Klima z klasy IV D zajęli trzecie miejsce w IV Konkursie Matematyczno-Informatyczno-Językowym „e-MALING”dla szkół ponadgimnazjalnych
  • Wojciech Dworniczak z klasy II E i Przemysław Kucharczyk z klasy I E wzięli udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Karaoke, organizowanym przez Salezjańskie Liceum we Wrocławiu
  • Piotr Dąbrowski z klasy III D zajął pierwsze miejsce, zaś Mateusz Korzeniowski z klasy II D miejsce trzecie w Konkursie t@lenty informatyczne. Konkurs był dwuetapowy. Pierwszy etap miał charakter testu, drugi polegał na wykonaniu zadania na komputerze

ROK 2010

  • Drużyna PierwszoPomocoPomagaczy: Michał Kot z klasy III B, Grzegorz Bald z klasy II D, Paweł Sobór z klasy II D, Patryk Zawadzki z klasy I F zajęła I miejsce w zawodach organizowanych w ramach programu JESTEM POMOCNY, JESTEM BEZPIECZNY finansowanego przez Miasto Wrocław
  • Uczniowie naszej szkoły zajęli I i II miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Rolkarskich SPARTAN – skate. I miejsce: Marcin Plasan 3D, Artur Krzywy 3D, Mateusz Bednarek 2D,Patryk Groszer 2D, Daniel Kraska 2B. II miejsce: Piotr Suchecki 3D, Krzysztof Wyka 1F, Patryk Podziemski 2E, Mateusz Kaczergis 2E, Mateusz Nowak 3F
  • Michał Drummond z klasy IV D zajął 15 miejsce w województwie , a 64 w kraju w ogólnopolskim konkursie „Deutschfreund” organizowanym przez Jersz – Łowcy Talentów
  • Nasza szkoła w konkursie na najbardziej „Rozczytaną Szkołę” w Polsce zajęła III miejsca w kategorii: Technikum
  • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Szymon Styrczula, Paweł Zaporowski i Oskar Falkowski z klasy II E w dniach 14-15 czerwca 2010 r. mieli okazję pokazać efekty swoich działań związanych z realizacją projektu Filmoteka Szkolna. Akcja
  • Drużyna z klasy I A: D. Knitter, D. Bernaszuk, J. Bładek, R. Cieśliński, M. Najduk oraz drużyna z klasy II A: Z. Baliś, S. Ciepły, D. Kapczyński, M. Olichwer, R. Szewczyk, M. Leśniak zajęły I miejsce w Międzyszkolnych Meczach Matematycznych
  • Damian Chmiel z klasy III la zdobył tytuł finalisty w Ogólnopolskim konkursie na felieton
  • Mateusz Korzeniewski i Jakub Woźny z klasy ID zajęli II miejsce w Konkursie Matematyczno-Informatyczno-Językowym „e-MALING”
  • Szymon Styrczula, Paweł Zaporowski i Oskar Falkowski z klasy II E zdobyli nagrodę publiczności w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów na etiudę filmową inspirowaną filmami z pakietu Filmoteka Szkolna. Konkurs zorganizowany został przez Centrum Edukacji Obywatelskiej
  • W etapie szkolnym IX Międzyszkolnego Konkursu Logicznego w EZN uczestniczyło 27 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:
  • M. Gabor III D, G. Burek III A, A. Opala I E, R. Hojecki I D, M. Klima I G, D. Knitter I A, J. Olejnik I D, A. Klim III A, J. Woźny I D, P. Dąbrowski II D, M. Olichwer II A
  • Reprezentacja EZN w piłce siatkowej chłopców: P. Gniewek II F, M. Kołaczek II D, Ł. Wajda IID, B. Mielczarek II D, T. Gromadzki III A, K. Kozłowski III D, D. Szczęsny III B, D. Bolek III B, F. Nadzieja I C, S. Fabisch IF, P. Buła I F, Ł. Gołąbek, I D, P. Suchecki II D zajęła III miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Licealiady Młodzieży w Siatkówce Chłopców
  • W ramach VII Festiwalu Sztuki Szkół Ponadgimazjalnych Wrocławskiego Programu Szkół Promujących Zdrowie nagrody otrzymali: Rafał Podciarski z klasy III G (konkurs literacki), Paweł Łąk z klasy II B (konkurs fotograficzny), Adrian Szczerba z klasy III la (konkurs filmowy), Kamil Ignatowski, Judyta Zelisko i Jacek Gołębiowski z klasy IIIG – Szczurek (konkurs filmowy)

ROK 2009

  • Przemysław Nietubyć z klasy IC zajął III miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich o Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Nr XV
  • A. Kmieć z klasy III la zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Moja rodzina i ja wspólnie spędzamy czas" organizowanym pod patronatem Prezydenta Wrocławia
  • W październiku 2009 r. uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w Word Culture Forum. Organizatorem spotkania była Fundacja Daetz z Saksonii, która zajmuje się pogłębianiem dobrosąsiedzkich kontaktów młodzieży z Niemiec, Czech i Polski
  • Reprezentacja złożona z uczniów klas II D i II G w składzie: Michał Gabor, Eurydyka Kulak, Jakub Torończak, Michał Krzysztofiak, Adam Szajuk, Kamil Ignatowski zdobyła I miejsce w Międzyszkolnych Meczach Matematycznych pod patronatem WCDN
  • Nasza szkoła znalazła się w Finale Przeglądu Artystycznego Szkół. Zajęliśmy II miejsce wśród wrocławskich szkół promujących kulturę i sztukę
  • Marcin Jasiński z klasy 3lb zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Dzieli nas pół wieku" organizowanym przez Wydział Edukacji UM
  • Uczniowie klas pierwszych i drugich Technikum oraz Liceum: G. Baran, D. Rychter, D. Duda, M. Szychowski, M. Bombała, J. Kalemba, K. Kołodyński, R. Pakuła, K. Kozłowski, Ł. Sowa, K. Stelmaszczyk, G. Paszkowski zajęli pierwsze miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w VII Otwartych Mistrzostwach Sportowo - Obronnych WROCLOK 2009
  • Adrian Borysionek z klasy III lb zdobył I miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Masz prawo znać prawo”