EDUKACJA TEATRALNA UCZNIÓW EZN
czwartek, 20 października 2016 19:14

19.10. 2016 r. 60 uczniów i 10 nauczycieli Elektronicznych Zakładów Naukowych udało się do Teatru Polskiego, by obejrzeć spektakl pt. 20 najśmieszniejszych piosenek na świecie w reż. Jerzego Satanowskiego.

Spektakl ten przedstawia seans u psychoterapeuty, przerywany piosenkami w wykonaniu Mariusza Kiljana, który, jako pacjent z problemami nerwowymi, wciela się nie w jedną, ale aż w dwadzieścia różnych postaci. Gra aktorska i niesamowity talent muzyczny tego  aktora Teatru Polskiego od razu wzbudzają sympatię u widza. Dodatkowo w spektaklu pojawiły się odwołania do naszej polskiej rzeczywistości, co również potęguje zainteresowanie i jest mocnym akcentem. Spektakl tak bardzo się podobał, że aktorzy aż 2 razy bisowali, gdyż widownia nie pozwoliła im zakończyć przedstawienia.

Wyjścia do teatru organizowane w naszej szkole  cieszą się  wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, gdyż są miłym oderwaniem  od szkolnej monotonii, rozwijają nasze zainteresowania  i wzbogacają  osobowość.

We wczorajszym wyjściu do Teatru Polskiego  bardzo licznie uczestniczyli uczniowie klas: 1A,1D,1G, 2A,2F,3C,3F.

Następne wyjście zostanie zorganizowane 23.11.2016. o godz. 19, gdy udamy się do Wrocławskiego Teatru Współczesnego na premierową sztukę pt. Jak to dobrze, że mamy pod dostatkiem. Zapisy na bilety  można składać u Pani Profesor Jolanty Ilnickiej.

Paulina Wawrzyniaczyk, klasa 2F