Pan Sienkiewicz
czwartek, 20 października 2016 10:57

Pan Sienkiewicz - Konkurs w Bibliotece

Cele:

• Przybliżenie uczniom życiorysu i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz popularyzacja dzieł pisarza.
  • Pogłębianie wiedzy o literaturze polskiej.
  • Doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.
  • Upowszechnianie czytelnictwa.
  • Kształtowanie postaw patriotycznych i wychowanie do wartości.
  • Wymagania:

• Znajomość biografii Henryka Sienkiewicza.
  • Znajomość dzieł: Quo vadis, Krzyżacy, Trylogia,  W pustyni i w puszczy, Nowele, Listy z podróży do Ameryki.
  • Wszystkie w/w utwory dostępne są w bibliotece EZN.

W pustyni i puszczy podstępne https://wolnelektury.pl/szukaj/?q=w+pustyni+i+w+puszczy

W księgozbiorze EZN znajdują się także publikacje na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Termin:

·        PAŹDZIERNIK – LISTOPAD – GRUDZIEŃ 2016 rok

(dzień i godzina do ustalenia)

Zasady:

• Czas trwania konkursu - 1 lekcja (godzina wychowawcza)
  • Uczestnicy - uczniowie EZN. W konkursie biorą udział reprezentanci klas (zespoły 3-osobowe)
  • W czasie, gdy drużyna rozwiązuje zadanie w bibliotece, pozostali uczniowie w klasie wraz z Wychowawcą czytają na głos wybrany tekst Henryka Sienkiewicza lub słuchają książki mówionej do wyboru: Krzyżacy w interpretacji Krzysztofa Globisza, Quo vadis w interpretacji Jerzego Treli.
  • Przebieg konkursu w bibliotece

• Uczestnicy rozwiązują 7 zadań (test wiedzy, krzyżówka, puzzle, zgadywanki, kreatywne myślenie, wyszukiwanie informacji)
  • W bibliotece przygotowane będą źródła książkowe - koła ratunkowe dla drużyny.
  • Zwycięża drużyna, która uzyska największą ilość punktów.
  • W przypadku takiej samej liczby punktów o kolejności miejsc decyduje czas wykonania zadań.
  • Organizatorzy przewidzieli nagrody dla zwycięzców.