• :-)
  • :-)
Sukcesy Pawła Boryckiego z klasy 3F
niedziela, 25 września 2016 08:40

Paweł Borycki z klasy 3F w dniach 10-11.09.2016 brał udział w Mistrzostwach Świata w ratownictwie wodnym w holenderskim Eindhoven. Pierwszego dnia zmagań na pływalni Pieter van den Hoogenband Zwemstadion  Paweł wraz z kolegami z reprezentacji zdobył srebrny medal mistrzostwa świata juniorów w sztafecie 4x50m z przeszkodami oraz został sklasyfikowany na 14. pozycji w konkurencji indywidualnej – 100m ratowanie kombinowane. Drugiego dnia zawodów Paweł w konkurencji 50m ratowanie manekina uplasował się na ostatnim miejscu w finale B,  co dało mu 16. miejsce na świecie. Kolejną konkurencją była sztafeta 4x25m holowanie manekina, w której męska reprezentacja wraz z Pawłem zdobyła złoty medal i tym samym panowie zostali mistrzami świata juniorów w ratownictwie wodnym. 200m super ratownik to ostatnia indywidualna konkurencja Pawła na tych mistrzostwach, w której zajął wysokie 7. miejsce na świecie. Ostatnim startem była sztafeta 4x50m z pasem ratowniczym,  w której reprezentacja juniorów zajęła 5 miejsce.