• Znasz cytat?
  • www.ezn2d.c0.pl
  • :-)
  • dni_otwarte
  • image
  • image
  • :-)
  • :)
  • :-)
Pokaz Talentów
wtorek, 26 kwietnia 2016 10:25

16 kwietnia 2016 roku w EZN odbył się kolejny już Pokaz Talentów. Uzdolnieni uczniowie z naszej szkoły mieli okazję wystąpić przed publicznością i przedstawić swoje zainteresowania. W tym roku uczestnicy pokazu zaprezentowali przede wszystkim swoje talenty muzyczne, ale też plastyczne, sportowe, społeczne.

Piotr Kotuła z klasy 1F, który gra na skrzypcach od 7 roku życia, ma za sobą koncert z jedną  z najlepszych skrzypaczek na świecie – A. Sophie-Mutter, wykonał ,,Legendę” H. Wieniawskiego. Widzowie, pełni podziwu dla niezwykłego talentu Piotrka, skrzypce to przecież jeden z najtrudniejszych instrumentów, nagrodzili Go dużymi brawami.  Józek Stangret z 1E ( absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia we Wrocławiu oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II Stopnia) pięknie wykonał ,,Nokturn” F. Chopina, a Andrzej Pisarski, grający na pianinie od 9 lat, zauroczył publiczność utworem ,,Dla Elizy” L. van Beethovena. Piotr Skolimowski z klasy 2A, który produkuje swoją muzykę w programie fi studio, zagrał świetnie w programie Drum Pads 24 na tablecie. Alicja Kauch i Marcin Melson z klasy 1F stworzyli niezwykły muzyczny duet  i zaśpiewali  piosenkę ,,All of me” J. Legend, jako akompaniator towarzyszył im J. Stangret, Józek  jeszcze  raz pojawił się na scenie Pokazu Talentów, tym razem jako członek zespołu muzycznego w składzie: Oliwier Cyran z klasy IIIE, Natalia- siostra Oliwiera oraz Rafał Kowal z klasy III F. Zespół wykonał dwa utwory: ,,Nothing else matters” zespołu Metallica oraz ,,Seven Nation army” zespołu The White Stripes. Występ został przyjęty bardzo gorąco, tym bardziej, że do końca nie wiadomo było pewne, czy zespół  zagra w pełnym składzie. Udało się.

Oczywiście występom utalentowanych muzycznie uczniów  naszej szkoły towarzyszyły inne, równie ciekawe. Martyna Śnieżek z klasy 2H, zafascynowana japońską sztuką animacji, zaprezentowała swoje zainteresowania cosplayem, Małgorzata Kielczak z 2H przedstawiła rysunki, które od 1,5 roku tworzy na komputerze. Martyna i Małgosia opowiedziały barwnie o sowim hobby, pokazując widowni swoje prace, publiczność z zainteresowaniem obejrzała etapy ich powstawania. Piotr Pinkowski z klasy 3G, który od 6 lat rysuje, a od ponad 2 miesięcy uczy się grafiki komputerowej, przeniósł widownię w świat rysunku, pełen tajemniczych i niezwykłych istot. Tomasz Moliński z klasy 2A to utalentowany sportowiec, uprawiający judo i odnoszący  w tej dyscyplinie międzynarodowe sukcesy. Patryk Kocik z klasy 1A opowiedział o swojej pasji pomagania innym – o pracy w wolontariacie.

Pokaz Talentów prowadzili profesjonaliści z klasy 1F: Anita Jędrzejczyk i Marcin Bielak, obsługą techniczną zajęli się utalentowani: Dominik Przybylski, Kamil Waśniewski, Arkadiusz Wiśniewskiz klasy IID oraz Stanisław Musiał z klasy ID, za stronę graficzną odpowiedzialne były utalentowane profesjonalistki: Luiza Kaczur i Sandra Jurkowska z klasy IID, a nad całością czuwały: p.M.Turkosz, p. E.Poźniak oraz p. K.Chatys