• image
  • dni_otwarte
  • Znasz cytat?
  • :)
  • :-)
  • :-)
  • www.ezn2d.c0.pl
  • image
  • :-)
O projekcie

Akademia Sieci Cisco (CNA), utworzona przy EZN, jest inicjatywą edukacyjną mającą na celu przygotowanie specjalistów z zakresu administrowania i projektowania sieci komputerowych. Akademia jest rozwijana pod patronatem firmy Cisco.

Założona w 1984 roku przez grupę informatyków z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii, jest obecnie międzynarodowym koncernem zatrudniającym w 75 państwach świata ponad 34 000 pracowników. Opracowane przez nią rozwiązania w zakresie sieci komputerowych są uznawanymi na całym świecie standardami. Firma wydaje również własne certyfikaty zawodowe. Właśnie do zdobycia takiego certyfikatu przygotowują kursy organizowane w EZN. Na potrzeby akademii w szkole przygotowano nowoczesną pracownię dydaktyczną. Specjalnie zaprojektowana sieć komputerowa oraz urządzenia firmy Cisco (9 router'ów Cisco oraz 9 switch'y Catalyst 2960) pozwalają prowadzić wszystkie zajęcia w ramach kursów przygotowujących do egzaminów na certyfikat CCNA.

Nasza Akademia Lokalna działa dzięki umowie zawartej w styczniu 2010 roku z Rektorem Politechniki Wrocławskiej. Na mocy tej umowy wsparcia merytorycznego udziela nam Regionalna Akademia Cisco działająca na Wydziale Elektroniki w Instytucie Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki Politechniki Wrocławskiej.

Od 2010 roku w Elektronicznych Zakładach Naukowych odbywają się zajęcia Akademii Sieci „Cisco” (www.netacadadvantage.com/poland).

 

Nasza Akademia Lokalna proponuje następujące kursy:

1. CCNA Routing and Switching (4 semestry)

2. IT Essentials: PC Hardware and Software

3. NDG Linux Essentials

4. CCNA Security

Z materiałów kursu CCNA R&S to znaczy materiałów semestru pierwszego „Introduction to Network” i drugiego „Routing and Switching Essentials” korzystają uczniowie klasy drugiej i trzeciej informatycznej w ramach modułu „Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami”. Po spełnieniu wymagań, uczniowie otrzymują świadectwo ukończenia tych kursów.

Pozostałe kursy są realizowane w ramach zajęć pozalekcyjnych i są dostępne dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Osoby zainteresowane programem Akademii Sieci „Cisco” powinny zgłosić się do następujących instruktorów:

Bogdan Bajek e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dorota Domagała e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Urszula Kazubek e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Paweł Popiel e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dorota Wilińska e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.