Pokaz Talentów
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:01

25  marca 2017 roku w  EZN  odbył się kolejny już Pokaz Talentów. Uzdolnieni uczniowie z naszej szkoły mieli okazję wystąpić przed przed publicznością, w tym p.dyrektor D.Wilińską , p.dyrektor  Z.Tarką oraz zaproszonymi rodzicami, i przedstawić różne zainteresowania.

W tym roku uczestnicy pokazu zaprezentowali przede wszystkim swoje talenty artystyczne, a także : elektroniczne, informatyczne i mechatroniczne.

Jako pierwszy zagrał zespół ,,Mimo wszelkiej sympatii”w składzie : Józef Stangret (absolwent szkoły muzycznej) z klasy 2E, Oliwier Cyran z klasy IV E,  Natalia – siostra Oliviera. Artyści wykonali:,,Living on a prayer” Bon Jovi, ,,For the weekend”Coldplay oraz ,,Hit the road jack” Ray Charley. Publiczność nagrodziła bardzo udany koncert brawami. Z dużym entuzjazmem również został przyjęty występ zespołu rockowego z klasy 1G, w skład którego wchodzą : Mateusz Grabowski, Maciej Tarnowski, Mateusz Wojtowicz. Każdy z nich jest absolwentem lub uczniem szkoły muzycznej. Młodzi artyści zagrali z wielką pasją, w stylu rockowo-jazzowym, utwór własnej kompozycji pt.:,, Theme changes”.Liczymy, że w przyszłej edycji Pokazu Talentów zagrają dłuższy koncert.

W dalszej części publiczność miała okazję wysłuchać muzyki ,, zmontowanej” przez Piotra Skolimowskiego z klasy 2A , który, jak o sobie mówił, jest amatorskim djem–producentem, a ukoronowaniem prezentacji wokalno - muzycznych stał się, niewątpliwie, występ Ignacego Kiesiaka z klasy 3H, który wykonał , bez akompaniamentu, w teatralnej aranżacji, przedwojenną piosenkę E.Bodo ,, Umówiłem się z nią na dziewiątą”.

Oczywiście występom utalentowanych muzycznie uczniów  naszej szkoły towarzyszyły inne, nie mniej ciekawe. Martyna Śnieżek z klasy 3H, zafascynowana japońską sztuką animacji, zaprezentowała swoje zainteresowania cosplayem( z ang.  cosplay -zabawa w przebieranie), Małgorzata Kielczak z 3H przedstawiła rysunki, które od 2,5 roku tworzy na komputerze.Martyna i Małgosia opowiedziały barwnie o swoim hobby, pokazując widowni autorskie prace, publiczność z zainteresowaniem obejrzała etapy ich powstawania

Piotr Pinkowski z klasy 4G , który od 7 lat rysuje ołówkami, kredkami, cienkopisami, a ostatnio na komputerze , przeniósł widownię w świat  tajemniczych, niezwykłych istot. Młody twórca stworzył około 170 prac, zgromadzeni widzowie mieli okazję zobaczyć tylko część jego rysunków oraz zapoznać się z planami Piotrka, otóż chciałby  On rozwijać swoje plastyczne zdolności w Danii,  na VIA University College.

Przepiękne rysunki o przeróżnej tematyce, w tym motoryzacyjnej, przedstawiła również Zuzanna Karaśkiewicz z klasy 1H, a Michał Winnicki z klasy 3E okazał się utalentowanym rysownikem, którego domeną jest projektowanie tatuaży.

Ernest Cheresnie z klasy 1E zaimponował wszystkim umiejętnościami tworzenia świata fantasy przy użyciu animacji komputerowej.

Z niemałym zainteresowaniem spotkał się występ uczniów z klasy 2B :Michała Cyndrowskiego,  Macieja  Klepackiego i Rafała Cyndrowskiego – młodych konstruktorów głośników. Każdy z chłopców zbudował swój własny i opowiedział , jakie były etapy ich powstawania i zademonstrował ich działanie.

Pokaz Talentów zakończyła prezentacja p.J.Tatarskiego dotycząca kamuflaży wojskowych (i nie tylko wojskowych), publiczność miała okazję zapoznać się z ich rodzajami, a także obejrzeć pokaz umundurowań  wykorzystujących  kamuflaże

Na zakończenie p.dyrektor D.Wilińska podziękowała wszystkim uczestnikom Pokazu Talenów i wręczyła drobne upominki.

Pokaz  prowadzili : Szymon Krupiarz i Michał Strugała z klasy 2G , obsługą techniczną zajęli się utalentowani :Dominik Przybylski,  Kamil Waśniewski z klasy 3D.

Za stronę graficzną odpowiedzialny był utalentowany Filip Grochowski z klasy2E, a nad całością czuwały: p.M.Turkosz, p.E.Poźniak.